Drewniane domki dla zdrowia i ekologii

Drewniane domki letniskowe stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Polacy chcą spędzać wakacje w warunkach ekologicznych i mając poczucie bliższego kontaktu z naturą. O to, jakie są zalety takich drewnianych konstrukcji pytamy eksperta, którym jest Przemysław Balcewicz, czyli dyrektor ich wiodącego producenta na polskim rynku – firmy Eko Architektura.

Co znaczy ekologia w domku letniskowym?

Mówi się o tym, że drewniane domki letniskowe są ekologiczne. Proszę powiedzieć, co tak naprawdę znaczy określenie „ekologiczny” w odniesieniu do domku?

Nasza firma nazywa się Eko Architektura i rzeczywiście trzeba powiedzieć, że domki, które produkujemy spełniają ekologiczne wymagania. Dziś jest to bardzo ważne, ponieważ na ekologię patrzymy jako społeczeństwo szerzej niż jeszcze kilka, a tym bardziej kilkanaście lat temu. Nie mamy już tylko – jak kiedyś – na myśli oszczędności na kosztach energetycznych związanych z ogrzewaniem czy wietrzeniem domu.

Z  energetycznego punktu widzenia „ekologia” to obecnie znacznie więcej aspektów i o każdy staramy się dbać w naszej działalności. Przede wszystkim produkujemy nasze domki z drewna, czyli używamy jako surowca budowlanego materiału, który jest odnawialny, co jest podstawowym założeniem ekologicznej produkcji. Do tego obróbka drewna od czasu jego pozyskania do finalnego etapu, czyli montażu domku wymaga mniejszych nakładów energetycznych. Podobnie zresztą oszczędność, zarówno surowca, jak i całego nakładu pracy, w tym również energii, daje fakt, że przy stawianiu drewnianych konstrukcji budowlanych ich wewnętrzne ściany zazwyczaj nie wymagają dodatkowego wykończenia. Ponadto, warto pamiętać także o tym, że po ociepleniu takiego drewnianego domku do jego ogrzania potrzebne jest mniejsze zużycie energii. Zresztą drewniane domki letniskowe są korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia ludzi.

Drewniany domek dla zdrowia

No właśnie, w jaki sposób taki drewniany domek może korzystnie wpłynąć na zdrowie osoby, która w nim przebywa?

Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z faktu, że budynek, w którym przebywamy także może pozytywnie lub negatywnie wpływać na zdrowie. W przypadku ekologicznych konstrukcji drewnianych ten wpływ jest pozytywny. Jest kilka elementów, które o tym świadczą:

  • zdrowe otoczenie – firma Eko Architektura produkuje domki z drewna iglastego, w którym pozostaje żywica, a zawarte w niej eteryczne olejki pomagają oczyszczać drogi oddechowe ludzi mieszkających w takim domku. Dzięki temu drewno nie wywołuje alergii;
  • uspokojenie – jest udowodnione, że kolor naturalnego drewna pozwala człowiekowi się uspokoić i pozytywnie wpływa na system nerwowy, dzięki czemu taki domek jest idealnym wyborem na wakacje, ponieważ zapewnia komfortowe warunki wypoczynku, a przekłada się to oczywiście również na zdrowie;
  • utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza – drewno pomaga utrzymywać naturalną równowagę wilgotności powietrza. Drewno pochłania wilgoć, a gdy powietrze się osusza, oddaje ją, by nie było zbyt suche. Takich właściwości nie mają budynki murowane;
  • elektrostatyczność – w drewnianych pomieszczeniach nie gromadzi się energia elektrostatyczna, a co za tym idzie nie unosi się kurz, który może powodować alergię.

Nowy domek w dwa tygodnie

A ile trwa produkcja takiego drewnianego domku letniskowego?

Co do zasady wszystkie standardowe domki, czyli takie jakie mamy w naszej ofercie, z którą można się zapoznać na naszej stronie internetowej, produkujemy w terminie od 2 do 6 tygodni od złożenia zamówienia przez klienta. Sam montaż – w zależności od powierzchni domku – w większości przypadków wykonujemy w ciągu jednego tygodnia. Tylko te największe konstrukcje wymagają około dwóch tygodni pracy. Jest to więc bardzo krótki termin. Stawiamy domki szybko, ale z zachowaniem najwyższej jakości wykonania zamówienia. Produkcja może się nieco wydłużyć, jeżeli nasz klient ma specjalne życzenia, takie jak wykonanie domku według jego własnego planu. Najważniejszy bowiem jest dla nas klient i jako czołowy producent w tej branży robimy wszystko, by go zadowolić.

A na co mogą liczyć klienci oczekujący wysokiej jakości wykonania drewnianych domków letniskowych?

W firmie Eko Architektura mówimy, że zestaw premium jest dla nas standardem i właśnie dzięki temu jesteśmy liderem na rynku. Oznacza to, że na przykład jako jedyni oferujemy okna z szybami zespolonymi. Mamy też hydroizolację na fundamenty czy dachy pokrywane papą bitumiczną oraz okna i drzwi wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają dobre uszczelnienie domku. Jest wiele elementów klasy premium, które uważamy za standardowe, a te wszystkie udogodnienia oferujemy w najlepszej na rynku cenie. Dodatkowo jesteśmy w stanie zaoferować projekty na indywidualne zamówienia, ponieważ zatrudniamy fachowców z różnych dziedzin. Mamy grafików i projektantów wnętrz, którzy pomogą odpowiednio zaplanować przestrzeń, dział jakości, który sprawdza czy wszystko zostało wyprodukowane w naszym wysokim standardzie i wreszcie logistyków, którzy zapewniają szybki termin realizacji zamówienia.

Dodaj komentarz