Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak produkowane są znaki drogowe? Zobacz opis procesu!

Dom Data publikacji - 27 lutego 2023 Autor - Redakcja domu.com.pl
znak drogowy


Produkcja znaków drogowych jest wieloetapowym procesem. Jak się ona odbywa? Czym wyróżniają się nowoczesne znaki drogowe?

W użyciu znajdują się różne typy znaków, w tym znaki ostrzegawcze, informacyjne, nakazu, uzupełniające czy znaki zakazu – wimed.pl to jedna z firm, która zajmuje się ich produkcją na polskim rynku. Czym wyróżniają się jej znaki drogowe? W jaki sposób odbywa się ich produkcja?

Czym muszą cechować się znaki drogowe?

Nowoczesne znaki drogowe są wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych, światła słonecznego i innych czynników zewnętrznych, które mogłyby spowodować ich uszkodzenie. 

Najczęściej wykorzystuje się odporną na korozję blachę ocynkowaną, która jest następnie malowana proszkowo. Na licu znaku umieszcza się wtedy folię ze wzorem i dodatkowe folie, na przykład odblaskowe, które poprawiają ich widoczność podczas pogorszonych warunków oświetleniowych.

Obecnie można także wykonać różne rodzaje znaków na zamówienie, na przykład znaki zakazu – wimed.pl oferuje wtedy kompleksowe wsparcie w ich realizacji.

Jak odbywa się proces produkcji znaków drogowych?

Dokładny proces tworzenia znaków drogowych może się różnić w zależności od rodzaju znaku, użytych materiałów i procesu produkcyjnego. Główne etapy realizacji znaków drogowych obejmują poniższe czynności:

1. Zaprojektowanie znaku

Projekt znaku drogowego zwykle przygotowuje zespół projektantów, którzy tworzą układ znaku, schemat kolorów i komunikaty na podstawie przepisów. Mogą użyć specjalistycznego oprogramowania zawierającego narzędzia projektowe do stworzenia cyfrowej makiety znaku.

2. Wybór materiału

Po ukończeniu projektu producent dobiera odpowiednie materiały na znak w oparciu o jego przeznaczenie i miejsce zastosowania. Typowe materiały na znaki drogowe to aluminium oraz stal. Z kolei lico znaku pokrywa się foliami.

3. Cięcie

Producent używa maszyny do cięcia lub lasera, aby wyciąć kształt i wzór znaku w wybranym materiale. Proces ten może obejmować wybijanie otworów do mocowania osprzętu lub wycinanie kształtów w znaku.

4. Drukowanie

Folie przeznaczone do umieszczenia na znaku są drukowane w procesie druku cyfrowego lub sitodruku. Zastosowana metoda drukowania będzie zależała od projektu znaku i materiału. Niekiedy stosuje się też metodę cięcia w materiale jednokolorowym.

5. Wykańczanie

Po wycięciu i wydrukowaniu znaku można go poddać procesowi wykańczania, który obejmuje usuwanie naddatku materiału, wygładzanie ostrych krawędzi i nakładanie folii lub innej powłoki ochronnej, aby zapobiec korozji i blaknięciu znaku.

6. Kontrola gotowego znaku

Gdy znak jest gotowy, przechodzi on proces kontroli jakości, aby upewnić się, że spełnia wymagane standardy i specyfikacje.

7. Pakowanie i wysyłka

Po przejściu kontroli jakości znak jest pakowany i wysyłany do klienta. Odpowiednie zabezpieczenie pakunku powoduje, że znaki dostarczane są bez uszkodzeń.

Wysokiej jakości znaki drogowe – znaki ostrzegawcze, nakazu, znaki zakazu – wimed.pl sprawdź ofertę producenta online i zamów znaki przez internet!

Wszystko o mulczu - rodzaje, zastosowanie i korzyści

Redakcja domu.com.pl

Nasz zespół tworzą eksperci z bogatym doświadczeniem w dziedzinie aranżacji wnętrz, projektowania ogrodów i prac remontowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych rozwiązań i kreatywnych pomysłów, aby każdy mógł stworzyć idealne miejsce do życia. Od lat wspieramy naszych czytelników w realizacji ich marzeń o pięknym domu i funkcjonalnym ogrodzie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?